Επίβλεψη διδακτορικών διατριβών

• Μέλος της Επταμελούς Εξεταστικής Επιτροπής στο πλαίσιο της διδακτορικής διατριβής του Γεράσιμου Ραζή με θέμα "Semantic Modeling of Online User-generated Content", Τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (2019).
  • Μέλος της Επταμελούς Εξεταστικής Επιτροπής στο πλαίσιο της διδακτορικής διατριβής της Μαρίας Κεχαγιά με θέμα "Διερεύνηση του ρόλου της ενδοκάνης στις παροξύνσεις της χρόνιας αποφρακτικής πνευμονοπάθειας", Τμήμα Ιατρικής, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (2018).
  • Επιβλέπων της διδακτορικής διατριβής του Νικολάου Παναγιώτου με θέμα «Μη παραμετρικά διαγράμματα ελέγχου», Τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (2017, σε εξέλιξη).
  • Μέλος της Επταμελούς Εξεταστικής Επιτροπής στο πλαίσιο της διδακτορικής διατριβής της Νίκης Δήμου με θέμα "Μεθοδολογία Γενετικής Επιδημιολογίας και Μετα-Ανάλυσης Γενετικών Δεδομένων", Τμήμα Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοϊατρική, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (2016).