Διδασκαλία σε μαθήματα Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών

ΠΜΣ13. Στατιστικές Μέθοδοι, Δ.Π.Μ.Σ. «Πληροφορική & Υπολογιστική Βιοϊατρική, Σχολή Θετικών Επιστημών, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

ΠΜΣ12. Πιθανότητες και Στατιστική, Π.Μ.Σ. «Πληροφορική», Τμήμα Πληροφορικής, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

ΠΜΣ11. Προηγμένα Εργαλεία και Μέθοδοι για τον Έλεγχο Ποιότητας, Σχολή Θετικών Επιστημών & Τεχνολογίας, Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο.

ΠΜΣ10. Ειδικά Θέματα Αριθμητικής Ανάλυσης και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών, Δ.Π.Μ.Σ. «Πληροφορική & Υπολογιστική Βιοϊατρική, Σχολή Θετικών Επιστημών, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

ΠΜΣ9. Ανάλυση Παλινδρόμησης και Ανάλυση Διακύμανσης, Π.Μ.Σ. «Εφαρμοσμένη Στατιστική», Τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

ΠΜΣ8. Στατιστική Θεωρία Αξιοπιστίας και έλεγχοι χρόνων ζωής, Π.Μ.Σ. «Εφαρμοσμένη Στατιστική», Τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

ΠΜΣ7. Θέματα Προσομοίωσης και Αυτόματου Ελέγχου Ιατρικών Συστημάτων, Δ.Π.Μ.Σ. «Πληροφορική & Υπολογιστική Βιοϊατρική, Σχολή Θετικών Επιστημών, Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.

ΠΜΣ6. Στατιστικές Μέθοδοι, Π.Μ.Σ. «Αναλογιστική Επιστήμη & Διοικητική Κινδύνου», Τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

ΠΜΣ5. Μαθηματικές Μέθοδοι στην Πληροφορική, Π.Μ.Σ. «Προηγμένα Συστήματα Πληροφορικής», Τμήμα Πληροφορικής, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

ΠΜΣ4. Ανάλυση Επιβίωσης, Π.Μ.Σ. «Εφαρμοσμένη Στατιστική», Τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

ΠΜΣ3. Ποσοτικές Μέθοδοι, Τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων, Τ.Ε.Ι Πειραιά.

ΠΜΣ2. Εφαρμοσμένη Πολυμεταβλητή Ανάλυση, Π.Μ.Σ. «Εφαρμοσμένη Στατιστική», Τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.

ΠΜΣ1. Μέθοδοι Προσομοίωσης, Π.Μ.Σ. «Εφαρμοσμένη Στατιστική», Τμήμα Στατιστικής & Ασφαλιστικής Επιστήμης, Πανεπιστήμιο Πειραιώς.